„NEUMÍM KRESLIT !“


„V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme.“  Carl Gustav Jung

„ Miluji kreslení a malování, proto pomohu i vám vytvořit svět krásnější, pomocí knih a kurzů, které z vás udělají umělce. “

SCHOPNOST KRESLENÍ JE VĚCÍ NAŠI MYSLI.

Všimli jste si, že pokud malému dítěti dáte papír a pastelky, tak okamžitě začne spontálně tvořit ? Proč tomu tak je ? Každý človíček přicházející na tento svět je tvůrčí, kreslení a malování mu dělá radost a potěšení. Rozhodně neřeší, zda-li něco umí a nebo ne, prostě a jednoduše vyvíjí činost, která mu dělá radost, a to bez jakýkoliv předsudků.

Ovšem horší je to s námi dospělými. V průběhu let jak stárneme, získáváme buď vlastními zkušenostmi, ba co hůř i kritickými poznámkami našeho okolí a co nejhůř a to špatnou výukou ve školách, přesvědčení, že kresba a nebo malba je činnost, kterou bychom měli raději přenechat těm „talentovanějším” a „povolanějším”.

Těmito názory a v některých případech i hlubokými přesvědčeními, si náš život ochuzujeme o jednu ze základních dovedností a zároveň radostí člověka. Pokud se na chvíli zamyslíte, zjistíte, že výtvarný projev člověka se projevuje již od úsvitu dějin. A nezřídka to bývá to jediné co nám po předchozích generacích zůstává. Třeba pro ilustraci za všechny: slavné jeskynní malby Lascaux ve Francii. S úžasem a údivem pozorujeme jak něco tak pěkného a věrně zobrazeného mohli se svými vědomostmi a možnostmi tehdejší předci vytvořit.

NAPLŇTE SVOU TOUHU

Rozšiřte váš vlastní svět o touhu se učit a mít dobrý pocit z toho, co děláte. Nemusí to být snadné, ale jde to. Vaše činnost by se měla skládat z tří složek: učení, tvoření a potěšení. Každý máme dvě já, které se neustále perou. Děti neučíme chodit pomocí příruček. Děti udělají pohyb, spadnou, zvednou se – a zkusí vše znovu. Jak by to asi dopadalo, kdyby samy sebe začaly posuzovat ? Naopak zkoušejí to znovu a znovu a korigují chyby. Udělejte to taky!

KNIHY I KURZY VÁM POMŮŽOU ZNOVU OBJEVIT SCHOPNOST KRESLENÍ A MALOVÁNÍ, KTEROU JSTE MĚLI JAKO DĚTI.

Pro koho jsou tyto stránky určeny? Jsou určeny, jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty pokročilejší. Samozřejmě své si zde najdou i zkušení výtvarníci, kteří se minimálně seznámí s případným novým pohledem na problémy, které je trápily v jejich začátcích a když budou ochotni, snad napíší i pár řádků svých zkušeností.

Pokud vydržíte a to vám rozhodně doporučuji, tak vám odměnou přinejmenším budou obdivné pohledy okolí a váš sebevědomý pocit, že i vy jste to dokázali. V tom lepším případě i nějaká koruna za prodanou kresbu. Je to na Vás !


Pokud plánujete, třeba i v budoucnu zúčastnit se nějakého kurzu, aby jste se naučili něco nového zapište se pro upozornění. Určitě nebudete litovat. 

TAJEMSTVÍ KRESBY 
„NOVÝ ZAČÁTEK“

PROFESIONÁLNÍ KURZ KRESLENÍ

Pokud jste začátečník, nebo potřebujete „vypilovat“ své vlastní umění, možná by vás zajímal online kurz kresby. Je pro všechny zájemce, všech věkových kategorií. Máte-li chuť, alespoň nahlédněte a prozkoumejte co mám pro vás připraveno. Třeba vás osloví, že do roka a dne můžete být skvělými umělci...

„A JAK DÁL? CO TŘEBA KURZ?
NEBO PRAKTICKOU KNIHU?“

Chcete-li zvládnout techniky umělecké kresby nebo malby, musíte postupovat správně. Nemá smysl začít, aniž by jste nechápali základy. To, co potřebujete, je strukturovaný obsah, který vám ukáže, jak začít od nuly a nezačínat na konci, což většina začátečníků dělá... Lidé časem ztrácí zájem, protože jsou frustrovaní tím, že jim postupy nefungují a nakonec se vzdávají v půli cesty.