- OBLÍBENÝ KURZ PRO ZAČÍNAJÍCÍ MALÍŘE - 

VÍKENDOVÝ KURZ:  „NAUČ SE DÍVAT A MÍCHAT BARVY“

( POROZUMĚNÍ  A  OVLÁDNUTÍ  BARVY NA MISTROVSKÉ ÚROVNI PRO VAŠI DOMÁCÍ I PROFESIONÁLNÍ TVORBU)

„Abychom žili tvůrčí život, musíme ztratit obavy z vlastního chybování."   J. Ch. Pearce


PRO KOHO JE KURZ URČEN:

 • Pro bojácné a nejisté...
 • Věční nebo skuteční začátečníci, kteří chtějí konečně zlomit letitý problém s barvičkami.
 • Malíři, kteří chtějí pokořit a hlouběji poznat teorii barev na úrovni praktického využití.
 • Výtvarníci, kteří chtějí ušetřit a využít ohromné možnosti „Omezené palety barev“.
 • Pro ty, co nechtějí mít ušmudlané a mdlé obrazy.
 • A taky pro ty co hledají, jak namalovat zářivé, moderní obrazy.

JAK KURZ PROBÍHÁ:

V příjemném prostředí s možností uvařit si kafíčko nebo čaj. V kurzu jsou maximálně 2 studenti v sedě u stolu. Přestávky na kafíčko, čaj nebo oběd.

OBSAH KURZU:

 • Kurz je zaměřen prakticky, budete zkoušet míchání barev a vytvoříte si vlastní vzorníky pro vaši domácí tvorbu (šablony).
 • Dozvíte se co jsou to primární, sekundární, terciální, komplementární, lomené barvy...  Ufff ! A proč je dobré je znát, ale hlavně jak je používat.
 • Naučíte se jak vytvářet hladké valéry a prolnout barvy, aby hranice barev byly neviditelné (postup).
 • Vysvětlíme si jak efektivně postupovat při nanášení barev malovaného objektu (postup).
 • Vzorec jak míchat jakékoliv barvy (postup).
 • V druhém dnu kurzu si namalujete zářivé zátiší, kde si vyzkoušíte ihned nabyté vědomosti.
 •  a mnoho dalšího...

CO KDYŽ MĚ TO NEPŮJDE ?

Pokud nebudete zvládat výuku:

 • V případě individuálního kurzu jsou obavy zbytečné, jelikož jsem neustále s vámi a budeme společně korigovat postupnou cestu k finálnímu obrazu.
 • V případě většího počtu zájemců (workshop) se vám budu individuálně věnovat s ohledem na ostatní...

CO SI VZÍT SEBOU:

Přesné pokyny co si vzít sebou dostanete emailem po objednání a uhrazení kurzu. V ceně kurzu je zahrnuto šepsované plátno nebo plátno na desce a barvičky. Štětce si přinesete své a další instrukce dostanete po objednání kurzu.

BONUSY:

Obdržíte unikátní výukový materiál v tištěné podobě:
Knihu, kterou nelze zakoupit nikde jinde a která vám pomůže při domácí tvorbě. Šablony pro kurz i pro stažení z webu pro doma. Konzultace vašich prací a pomoc při další tvorbě.

„Pro nepřerušovanou, celodenní výuku je možné si doobjednat i oběd. Platí se na místě. Nabídka obědu neplatí pro skupinový workshop. Na oběd lze zajít do blízké restaurace nebo obchodu.“ 

Pokud plánujete zúčastnit se libovolného kurzu, třeba i někdy v budoucnu, přihlaste se pro zaslání upozornění. Budete mít náskok před ostatními, pokud bude omezený počet míst.
Ničemu se nezavazujete, já taky nenávidím spam, takže nemusíte mít obavy. Navíc v každém emailu je odhlašovací tlačítko.

TERMÍNY:

- Celoroční individuální výuka.
- Vyhlašované termíny emailem: 

Na tomto kurzu zjistíte, jak kombinovat 80% barev, které skutečně potřebujete, pouhými pěti barvami za 20 % času. Dosažení smyslu pro barevnou harmonii v malbě je něco, o co se všichni snažíme jako umělci, ale někteří z nás toho bohužel nikdy nedosáhnou a vzdávají se. Není překvapením, že barevná harmonie je obtížně dosažitelná a to ze dvou důvodů:

 • 1) Příliš mnoho barevných odstínů, a protože máme tolik možností, je nám spíš na obtíž. Jsme zahlceni nemožností si správně vybrat tu správnou barvu.
 • 2) Je velmi obtížné najít jasně  definované rady, které vedou k přímému použití a namíchat jednoduše barvu, kterou chceme. Teorie barev je pro většinu strašák, který nám nahání hrůzu. Ale věřte, že zcela zbytečně. Ono totiž stačí barvám porozumět a pochopit jejich chování. Jedna z nejúčinnějších metod, která vám pomůže „sladit" vaše obrazy, je přechod na omezenou paletu barev.

Omezená paleta jednoduše znamená, že snižujete počet barev na paletě, proto, aby jste vytvořili barev více.
Zjistíte, že pár barev vám bohatě stačí k tomu, aby jste namíchali všechny barvy, které potřebujete. Protože používáte-li malou škálu barev, získáte více znalostí o těchto specifických barvách a více znalostí znamená lepší kontrolu a harmonické obrazy. Příliš mnoho různých barev může vést naopak k chaosu v malbě.

S omezenou paletou nejste rozptýleni celým spektrem odstínů, takže máte více času soustředit se na projekt, který máte po ruce.

Tištěná bonusová kniha ke kurzu. 100 stran receptů pro míchání barev. Vzorníky jako šablony pro usnadnění. Samostatně neprodejná !!

TERMÍNY:

- Celoroční individuální výuka.
- Vyhlašované termíny emailem. Zapište se pro upozornění výše !

CENA:

Sobota + neděle - 9.00 hod - 17.00 hod.
4 500,- Kč  (2 x 8 hod.) + tištěná kniha ZDARMA!

KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

INDIVIDUÁLNÍ KURZY

Adresa: Komenského 366, 763 16 Fryšták

Individuální kurzy, kdy počet zájemců je maximálně dva účastníci, se pořádají v soukromém ateliéru na výše uvedené adrese.
Občerstvení ve formě čaje a kafíčka je samozřejmostí. Pro celodenní malování (kreslení) je možnost si dokoupit na místě oběd, aby se zbytečně neztrácel čas návštěvou restaurace nebo obchodu.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů... Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, kteří mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají...„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“ ...„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“ ... nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd... Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat... Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MĚ TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz.
Platba propadne v případě, že zájemce nedorazí bez řádné omluvy.
Najdeme možné řešení a termín pokud by se nenadále objevil problém
s termínem.

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen !!