KNIHY A E-BOOKY PRO VAŠI TVORBU

„POZOR, UMĚLCI A ZÁJEMCI, KTEŘÍ SE SNAŽÍTE ZLEPŠIT SVÉ DOVEDNOSTI JAKO MALÍŘI A KRESLÍŘI!“

„KRESBA JE ZÁKLADEM VEŠKERÉHO VIZUÁLNÍHO UMĚNÍ“

Chtěla bych za knihu i další e-Booky moc poděkovat. Tvé rady v knize i v e-Booku, a další, jsou pro mne moc přínosné a hlavně pochopitelné (a myslím, že nejen pro mne, ale i pro každého, kdo své kreslení a malování bere vážně a chce něco dokázat, ať už sobě nebo i druhým). S odstupem času, kdy s Tvými knihami pracuji, už začínám vidět své dřívější chyby a dnes začínám být schopna se přiblížit skutečnosti. Samozřejmě jako hodně z nás jsem omezena časem, a tak se snažím alespoň využít mých poledních přestávek (mé přestávkové obrázky), bohužel jsou vždy jen 30 minut a dnes už si věřím, že další postup v mém kreslení a malování bude dívatelný. Minulý týden jsem byla opět na workshopu v Ostravě a už jsem s profilem neměla žádný problém. Zatím to jsou snové obrázky, ale už mám naplánováno si namalovat dceru.
Hana Brisudová

„NEŘÍKEJ, ŽE TO NEJDE. RADĚJI ŘEKNI, ŽE TO ZATÍM NEUMÍŠ.“

JEDEN OBRÁZEK ŘEKNE VÍC, NEŽ TISÍC SLOV.

Jelikož jsem byl neustále oslovován z dotazy jak nejlépe a nejrychleji nakreslit to či ono, rozhodl jsem se vytvořit novou řadu příruček. Zcela jednoduchou formou a pouze s nezbytnými informacemi, které jsou nejnutnější k pochopení dané problematiky. Zájemce jednoduchým způsobem povedou ke zvládnutí a vyřešení problému, který je trápí.

E-Booky a knihy jsou určeny pro všechny věkové generace, takže ať už jste mladý člověk školou povinný, anebo ve zralejším věku, kdy se ke kreslení vracíte, je to jedno. Jsou totiž určeny pro začátečníky, mírně pokročilé, ale i profesionální umělce. Jsou určeny pro všechny, kdo se kreslením zabývají a mají chuť se zlepšovat. Věk má jen nepatrný vliv na vaše dovednosti kresby.

Informace, které e-Booky a knihy obsahují, jsou tím prazákladem pro úspěšnou kresbu. Nebudu se zde snažit o nějaké hloubkové analýzy, ale dostanete pouze to, co potřebujete nutně vědět. A to formou ilustrací rozfázovaných po jednotlivých krocích, abyste vstřebali informace co nejrychleji.

V každé fázi budete mít možnost si uvědomit celou strukturu kresby a použít předložené pomůcky ke své práci. Důležité pravidlo pro to, abyste byli úspěšní je v pochopení co vlastně kreslíte, a teprve potom jak to kreslíte. Proto zapomeňte nyní na nějaké techniky a styly. Ty se stejně tvoří zároveň s vámi a jejich kvalita je přímo úměrná vašim vědomostem. Stylizovat své kresby (dávat jim svou neopakovatelnou podobu) můžete stejně až po zvládnutí základů. To bude později váš nezaměnitelný rukopis.


KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ, NENÍ TO TOTÉŽ.


Ano, zřejmě tušíte, že se jedná o metaforu, která nám má ozřejmit řešení nějakého problému, velkého problému. Slon jako neřešitelný problém a člověk jako hladový lovec, který chce uspokojit své základní potřeby přežití.

„TÍM, ŽE SI HO NAPORCUJETE NA MALÉ KOUSKY.”

A to je přesně to, co většina umělců řeší. Po určitém čase jsou zklamáni tím, že jejich vynaložené úsilí je nijak neposunuje vpřed. Přesouvají se od jednoho tématu k druhému, mění techniky kresby, většinou dostatečně nerozumí tomu, co vlastně kreslí a už vůbec nevědí, jak by měli začít. Při takových postupech se velmi rychle unaví a jsou potom tak frustrováni, že většina z nich tuto činnost opouští. Pokud vytrvají a dále zkouší, tak velmi často získají špatné návyky, které později jen velmi stěží odbourávají. Pokud se jim to vůbec podaří. Důležitá součást kresby je docílit výsledku, za který se nechceme stydět, ba naopak, chceme být poplácáni po ramenou a být uznáni jako umělci. Jak toho docílit? Čtěte dál…

Většina umělců se snaží o dokonalost a co nejpečlivější ztvárnění svých kreseb. Se všemi detaily, které k tomu patří, aby nebylo pochyb, co že to vlastně daný umělec vytvořil. Tak jak je nutné přesné ztvárnění, je nutné se ale naučit i přesné zjednodušování. To je jediný klíč k tomu, abyste započatou kresbu úspěšně dotáhli do konce. Není nic horšího než několikahodinové dílo ve finále „umístit” do odpadkového koše.

UKÁŽU VÁM SYSTÉM, KTERÝ KDYŽ BUDETE POUŽÍVAT, TAK BUDE NEMOŽNÉ NEUSPĚT. SPRÁVNÝM A JEDNODUCHÝM SYSTÉMEM ZJEDNODUŠOVÁNÍ KRESLENÝCH OBJEKTŮ, LIDÍ, ZVÍŘAT, ATD… VYTVOŘENÝM HNED NA ZAČÁTKU, SI UŠETŘÍTE SPOUSTY NERVŮ DO BUDOUCNA… A PRÁVĚ TÍMTO SE MOJE PŘÍRUČKY ZABÝVAJÍ.POKUD VEZMEME VÝŠE UVEDENOU METAFORU JAKO VODÍTKO K ÚSPĚŠNÉMU ŘEŠENÍ, NEMŮŽE VÁM VYJÍT NIC JINÉHO NEŽ:

  • Úkoly lze zvládat pouze postupně, se vší soustředěností a důsledností, která z nich vyplývá.
  • Roztěkanost a neochota zaměření a soustředění vaší dovednosti nepomůže a vede pouze a jen ke zklamání.
  • Vytvořit kresby jednoduše, rychle a bez zbytečného trápení.

ZÁKLADY TVORBY A TEORIE BAREV - MUNSELL  (e-Book)

MARTIN ŠEVČÍK

Základní příručka pro všechny, kteří se chtějí pustit do malby a nemají čas, anebo chuť na hloubkové studium. Díky e-Booku získáte solidní základ pro vše, co se týká míchání barev. Zjistíte, že to ani není nijak složité. E-Book je vhodný pro všechny, co „bojují" s barvami. Po pochopení principu, na co se u barev zaměřit, bude vaše paleta hýřit vámi namíchanými barvami zcela jinak než doposud.
E-book obsahuje barevný vzorník Munsell Color, který si můžete vytisknout a používat jako pomůcku pro míchání barev.

ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ 1  (e-Book)    (TUŽKA - VRSTVENÁ KRESBA)

MARTIN ŠEVČÍK

Základní příručka ze tří dalších pro všechny, kteří se chtějí pustit do kreslení portrétů a nemají čas, anebo chuť na hloubkové studium. Nová řada zcela praktických příruček zabývající se technikami portrétování lidské tváře. Tento první díl se zabývá základním nástrojem všech umělců - tužkou. Jak nakreslit proporce správně a nedělat zbytečné chyby? Nechte se vést krok po kroku ukázkami konkrétního portrétu. Stačí se jen dívat a překreslovat podle názorného postupu. E-book je vhodný pro všechny začínající i pokročilejší umělce. Na ukázce kresby podle fotografie krok za krokem pochopíte nejen výstavbu a přenos z fotografie, ale naučíte se hlavně jak vašim dílům vdechnout život pomocí stínování, které je alfou a omegou špičkového portrétu.

ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ 2  (e-Book)    (PERO, KŘÍDA, AKVAREL)

MARTIN ŠEVČÍK

Tento díl vás posune zase o další kus ve vaší umělecké zručnosti a podíváme se opět krok po kroku jak kreslit perem, ale předtím si můžete ještě detailně procvičit jednotlivé a důležité prvky obličeje. Včetně konstrukce hlavy. Po tužce je to další jednoduché pohodlné médium, u kterého nepotřebujete žádné speciální vybavení. Potřebujete tužku, pero, křídu (nebo pastel), vodové barvy a papír. Samozřejmostí je taky chuť tvořit, to snad ani není nutné zmiňovat. Na dalších stránkách se dozvíte opět jen ty nejzákladnější a nejdůležitější informace, které potřebujete znát pro svůj rychlý start a úspěšné dokončení. Budu vám nápomocen jak slovem, tak konkrétními ukázkami vznikajících portrétů.

PORTRÉT A HLAVA  (tištěná kniha nebo e-Book) 

MARTIN ŠEVČÍK

Tajemství kresby jsou ojedinělé knihy, které vyčerpávajícím způsobem vysvětlují praktické principy vedoucí k úspěšné kresbě. Kniha Portrét a hlava je první z knižní řady a navádí výtvarníka jak proniknout do tajů tělesných proporcí hlavy, jejich změn v perspektivě, věku i rozdílu etnik. To za pomoci detailně přesných a názorných kreseb, které zabírají většinu knihy. Autor krok po kroku rozebírá jak obecné principy kresby celé hlavy, tak jednotlivé detaily, jejich stavbu a souvislosti mezi nimi - oči, nos, uši, ústa, vlasy, vousy, a jejich vzájemné vztahy a postavení – samozřejmě zvlášť pro děti, ženy i muže. Součástí jsou názorné ukázky jednotlivých návodů a postupů výstavby kresby krok za krokem.

KONĚ A KONÍČCI  (e-Book)

MARTIN ŠEVČÍK

Předposlední kniha, kterou kdy budete potřebovat k ovládnutí mistrovství realistické kresby nejušlechtilejšího zvířete - koně. Kniha je určena i všem, kteří se s koněm seznamují.

Kniha je určena těm, kteří rádi kreslí a pro svou práci neustále hledají nové inspirace. Každé oblasti výstavby koně je v knize věnována jedna kapitola s popisem, ukázkami a návodem krok za krokem. Ojedinělá kniha, která se detailně zabývá kresbou koně.