- OBLÍBENÝ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY-

KURZ:  „OD KRESBY  K  MALBĚ“

( ZÁKLADY, KTERÉ JSOU NUTNÉ, ABY JSTE SE ZBAVILI OZNAČENÍ „AMATÉR“ )

Základní kurz kreslení je navržen tak, že ať se nacházíte na jakékoli úrovni, tak se naučíte něco nového, abyste zlepšili své dovednosti kreslení. Kurz je velmi přátelský pro začátečníky, ale dostatečný pro pokročilé studenty v rozvíjení jejich uměleckých dovedností. Postupně budete zpracovávat základní témata po ke komplexní lekce.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

pro začátečníky, mírně pokročilé, „věčné začátečníky“, maminky na mateřské dovolené, ostýchavé a pro příliš zaměstnané, kteří nemají čas. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie. 
Pokud hledáte dlouhodobější zázemí pro tvorbu, relaxprofesionální vedení pro svůj rozvoj a růst, je tento základní kurz pro vás.

JAK KURZ PROBÍHÁ:

V příjemném prostředí s možností uvařit si kafíčko nebo čaj. V kurzu jso maximálně 2 studenti v sedě u stolu.

Kurz je rozdělen na dvě samostné části. První část se zabývá kresbou a druhá část malbou. V každé části se věnujeme daným technikám pro tvorbu obrazu.  Dohromady obě části tvoří celek základních předpokladů pro domácí samostatnou práci. Každá část kompletního kurzu se objednává zvlášť.

Program výtvarných a uměleckých kurzů nemusí být a ani nejsou neměnné. Snažím se přizpůsobit náplň kurzů představám účastníků. Ovšem zároveň dbám na to, aby účastníci získali, jednak základní informace a dovednosti, a taky, aby rozvíjeli své již nabyté schopnosti.

Kurzy začínám rozhovorem s přihlášeným. Obě strany tak mají možnost sdělit si své konkrétní představy o náplni výtvarného kurzu. Na základě těchto poznatků, můžu upravit program kurzu tak, aby jeho náplň, co nejvíce vyhovovala představě přihlášeného účastníka.


KURZ: „KRESBA“ 

1. část večerního kurzu „OD KRESBY K MALBĚ“

  • Základy kresby, které nezkušení ignorují, a proto nemohou dosáhnout líbivé tvorby.
  • Naučíte se skicování, blokování, stínování, perspektivu, kompozici, atd.
  • Naučíte se základy konstrukce lidské postavy a portrétů.
  • Celý kurz je zaměřen na realistickou kresbu.

CO SE BUDEME UČIT:

Kromě klasických dovedností a pochopení základních zákonů kresby, které se nejlépe chápou na jednoduchých geometrických tvarech, se naučíte jak kompozici, perspektivu, stínování, tak i základy pro zátiší, portrét, krajinomalbu, lidskou postavu atd.

BONUSY:

Obdržíte unikátní výukové materiály a to i v digitální podobě pro domácí úkoly. Konzultace vašich prací a pomoc při další tvorbě samozřejmostí.

Základní pomůcky: tužka, skicák, atd. v ceně. Speciální pomůcky si zajišťuje každý sám a jsou volitelné podle druhu vytvářeného díla.

Celoroční individuální výuka

CENA:

CENA:  7200,- kč (8 týdnů)

KURZ: „MALBA“ 

2. část večerního kurzu „OD KRESBY K MALBĚ“

  • Jako první se naučíme teorii barev, bez které to nepůjde. Vysvětlíme si tři základní vlastnosti, které to mají všechno „na triku“.
  • Kurz je zaměřen prakticky, budete zkoušet míchání barev a vytvoříte si vlastní vzorníky pro vaši domácí tvorbu.
  • Naučíte se jak vytvářet hladké valéry a prolnout barvy, aby hranice barev byly neviditelné.
  • Vysvětlíme si efektivní postupy při nanášení barev na obraz.
  • Vzorec jak míchat jakékoliv barvy.

BONUSY:

Obdržíte unikátní výukový materiál v tištěné podobě:

Knihu, kterou nelze zakoupit nikde jinde a která vám pomůže při domácí tvorbě.
Šablony pro kurz i pro stažení z webu pro doma. Konzultace vašich prací a pomoc při další tvorbě. Základní pomůcky (barvičky, ředidla, štětce, atd.) si zajišťuje každý sám. Seznam doporučených pomůcek se dozvíte na první lekci.

Celoroční individuální výuka

CENA:

CENA:  7200,- kč (8 týdnů)

„Obě dvě části (semestry) lze objednat zároveň a absolovat souběžně.
Jednotlivé kurzy lze prodloužit o požadované hodiny, bez nutnosti zakoupit celý semestr.
Vracející se zájemci mají možnost výrazné slevy.“

Pokud plánujete zúčastnit se libovolného kurzu, třeba i někdy v budoucnu, přihlaste se pro zaslání upozornění. Budete mít náskok před ostatními, pokud bude omezený počet míst.
Ničemu se nezavazujete, já taky nenávidím spam, takže nemusíte mít obavy. Navíc v každém emailu je odhlašovací tlačítko.

TERMÍNY:

- Celoroční individuální výuka.
- Vyhlašované termíny emailem: 


KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

INDIVIDUÁLNÍ KURZY

Adresa: Komenského 366, 763 16 Fryšták

Individuální kurzy, kdy počet zájemců je maximálně dva účastníci, se pořádají v soukromém ateliéru na výše uvedené adrese.
Občerstvení ve formě čaje a kafíčka je samozřejmostí. Pro celodenní malování (kreslení) je možnost si dokoupit na místě oběd, aby se zbytečně neztrácel čas návštěvou restaurace nebo obchodu.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů... Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, kteří mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají...„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“ ...„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“ ... nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd... Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat... Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz.
Platba propadne v případě, že zájemce nedorazí bez řádné omluvy.
Najdeme možné řešení a termín pokud by se nenadále objevil problém
s termínem.

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen !!