- NEJOBLÍBENĚJŠÍ  INDIVIDUÁLNÍ  KURZ ! -

INDIVIDUÁLNÍ KURZ: „OLEJOMALBA PODLE STARÝCH MISTRŮ“

( ZTRACENÁ A ZNOVU OBJEVENÁ TECHNIKA V MODERNÍM MALÍŘSTVÍ)

 

Mistrovská disciplína, která z Vás smaže hanlivý název „amatér“ a udělá z Vás profesionála !

„Naučte se malovat krásné portréty, postavy nebo vytvářet nádherná umělecká díla, která můžete hrdě vystavovat nebo prodávat.“


Technika chiaroscuro je výtvarná metoda použití kontrastů mezi světlem a tmou. Hlavní metodou šerosvitu je tedy modelování světlem.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

- Začátečníky a mírně pokročilé, kteří již mají zkušenosti s olejovými barvami.
- Pro umělce, kteří chtějí povýšit svou tvorbu na nejvyšší úroveň.
- Malíři, kteří chtějí pokořit a hlouběji poznat staré techniky, které přetrvaly i revoluční impresionisty.
- Pro ty co chtějí tvořit opravdové umění a nespokojí se s povrchností moderního umění.

OBSAH KURZU:

-- Je nepopsatelná radost, kterou umělec cítí, když namaluje krásný portrét, akt nebo zátiší. Představte si, že namalujete neuvěřitelný obraz, tak vysoké kvality, že ani na okamžik neváháte ukázat ho všem. A je jedno jestli jste ho namalovali jako cenný dárek, nebo se ho chystáte prodat.

- Pro mnoho malířů je figurální tvorba mimo jejich limity - mohou být pro ně příliš obtížné a jedinou odměnou je mnoho času stráveného bez spokojenosti s výsledkem. Pokus o zachycení rysů obličeje, tělových tónů a výrazů může být pro mnohé frustrující a obtížné.

- Existuje způsob, jak se naučit nejen portrétní malbu, která je snazší než kdykoli dříve, mohu vám pomoci odstranit všechna tajemství z této krásné umělecké formy. Odstraníme obtíže, se kterými se mnoho umělců setkává při malování nejen portrétů. Ukážu vám své osvědčené techniky, které jsem vyvinul v průběhu mnoha let studia a jejich aplikováním v malbě.

V tomto kurzu vás odborně provedu každým krokem přípravy, tvorbou a dokončením techniky vlámské barokní malby. Tato technika je zcela jedinečná tím, že žádnou jinou technikou malby nedocílíte tak živých obrazů a plastičnosti, včetně jemných až neviditelných přechodů barev. Technika je vhodná i pro malbu moderních obrazů.

Začátkem února 2020 jsem byla na kurzu „OLEJOMALBA PODLE STARÝCH MISTRŮ" Byla jsem nadšená, nejen technikou samotnou, ale i přístupem lektora. Tohle jsem  chtěla odjakživa umět. Ze začátku jsem o sobě trochu pochybovala, ale Martin, jakožto vynikající lektor, mě z toho okamžitě vyvedl.. A já mu za to děkuji, moc děkuji!!! Začala jsem touto technikou malovat všechny obrazy - portréty, auta.... Díky tomuto kurzu a jeho nádherným přístupem jsem si mohla vytvořit svůj styl. Ještě jednou, pane lektore díky a smekám....
Věra Hejdová

CO SE NAUČÍTE:

  • Kurz je zaměřen prakticky, proto teorie bude vysvětlována v každé fázi obrazu a následně ji účastníci budou provádět aplikováním na obraz
  • Naučíte se jak vytvářet hladké valéry a prolnout barvy, aby hranice barev byly neviditelné.
  • Vysvětlíme si postup, jak efektivně postupovat při nanášení barev malovaného objektu.
  • Vzorec jak kombinovat barvy.
  • Vytvoříme paletu pleťových barev.

CO KDYŽ MĚ TO NEPŮJDE ?

Pokud nebudete zvládat výuku:

  • V případě individuálního kurzu jsou obavy zbytečné, jelikož jsem neustále s vámi a budeme společně korigovat postupy a cestu k finálnímu obrazu.
  • V případě většího počtu zájemců (workshop) se vám budu individuálně věnovat s ohledem na ostatní...

CO SI VZÍT SEBOU:

Přesné pokyny co si vzít sebou, dostanete emailem po objednání a uhrazení kurzu. V ceně kurzu je zahrnuto šepsované plátno nebo plátno na desce. Štětce si přinesete svoje a další instrukce dostanete po objednání kurzu. Vezměte si sebou i ukázky vašich prací.

BONUSY:

Obdržíte unikátní výukový materiál v tištěné podobě:
Knihu, kterou nelze zakoupit nikde jinde a která vám pomůže při domácí tvorbě. Šablony pro kurz i pro doma ke stažení z webu. Konzultace vašich prací a pomoc při další tvorbě. Základní pomůcky (barvičky, ředidla, štětce, atd.) si zajišťuje každý sám.

„Pro nepřerušovanou, celodenní výuku je možné si doobjednat i oběd. Platí se na místě.“

Pokud plánujete zúčastnit se libovolného kurzu, třeba i někdy v budoucnu, přihlaste se pro zaslání upozornění. Budete mít náskok před ostatními, pokud bude omezený počet míst.

Tištěná bonusová kniha ke kurzu. 100 stran receptů pro barvu lidské pleti, vlasů, atd. Postupy pro malování. Samostatně neprodejná !!
Martine kniha je úžasná, zodpověděla spoustu mých otázek, taky jsem se musela usmát, trvalo mi dlouho přijit na to, proč se například někde používá zelená podmalba a proč někde žlutá, a jaký vliv má i podmalba na výsledný efekt. Jiné knihy podle toho jak malíř maluje, uvede svůj vlastní návod jak malovat třeba na šedý podklad, ale už neuvede proč... A ty tvoje pleťovky podle typu barvy kůže, to u jiných knih taky postrádám. Když už tak uvedou mateřskou pleťovku/ barvu od které si natónuje základní paletu barev. Většinou pak, ale chybí odstíny modré nebo zelené. A to je to co jsem říkala na začátku, že nerozumím míchaní barev. Vždy namíchám nějaké bláto… Spousta umělců prezentuje a prodává své knihy, ale chybí v nich vysvětlující informace, alespoň mě. Takže čtenář/student je pak JEN dokonalá kopie jeho samého a jeho techniky. U tvé knihy z kurzu si student na základě informací může vytvořit svůj VLASTNÍ styl. A to přesně chci! Nechci být ničí kopie! Moc se těším k tobě na kurz...juch!
Petra Pichler (Rakousko)

Inviduální kurz mohou navštívit maximálně dva lidé v jednom sezení. Pokud máte „parťáka“, vemte ho sebou. Budete malovat společně. Níže je cena za jednu osobu.

CENA:    (1X PLATBA)

8 760,- Kč  / 355,- €

(1. týden 2 x 8 hod.= sobota, neděle)
(2. týden 2 x 8 hod.= sobota, neděle)


CENA:    (2X PLATBA NA SPLÁTKY)

4 500,- Kč  / 182,- €  = 1.měsíc
4 500,- Kč  / 182,- €  = 2.měsíc


TERMÍNY:

Celoroční individuální výuka.
Vyhlašované workshopy (zaregistrujte se výše!)

„Podle náročnosti obrazu nebo důkladnějšího natrénování techniky, je zde možnost si dokoupit další jednotlivé hodiny, dle potřeby nebo přání. Možnost i dlouhodobější výuky. Cena se následně upravuje.“


KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

INDIVIDUÁLNÍ KURZY

Adresa: Komenského 366, 763 16 Fryšták

Individuální kurzy, kdy počet zájemců je maximálně dva účastníci, se pořádají v soukromém ateliéru na výše uvedené adrese.
Občerstvení ve formě čaje a kafíčka je samozřejmostí. Pro celodenní malování (kreslení) je možnost si dokoupit na místě oběd, aby se zbytečně neztrácel čas návštěvou restaurace nebo obchodu.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů… Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, který mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají…„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“…„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“… nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd… Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat… Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MĚ TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání, a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození.

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz.
Platba propadne v případě, že zájemce nedorazí bez řádné omluvy.
Najdeme možné řešení a termín pokud by se nenadále objevil problém
s termínem.

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen!!