- INTENZIVNÍ KURZ -

PŘÍPRAVKA NA TALENTOVKY

( POKUD CHCETE USPĚT PŘED VELKOU KONKURENCÍ. PRO UCHAZEČE NA UMĚLECKÉ ŠKOLY )

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

pro všechny, kteří se hlásí na umělecké školy a potřebují uspět u talentových zkoušek na středních () nebo vysokých školách ().

KDY SE PŘIHLÁSIT:

Jelikož v listopadu se na většině uměleckých škol odevzdávají přihlášky a v lednu následujícího roku se dělají talentové zkoušky a zároveň se odevzdává vaše portfolio kreseb a maleb, není dobré začít se učit v tomto „meziobdobí“. To je už docela pozdě…  Jen pokud máte „talent“ a zvládáte kresbu a malbu na vyšších úrovních, by to nemusel být problém.

V každém případě je vždy lepší a to jak časově, tak pohodově, začít s dostatečným předstihem. Konkurence je totiž velká a umělecké školy vybírají jen opravdu z těch nejlepších. Takže zvažte, abyste měli dostatek času na učení i trénink. Podle vašich možností se pokusíme najít individuální čas a řešení.

CO SE BUDEME UČIT:

Kromě klasických dovedností a pochopení základních zákonů kresby, které se nejlépe chápou na jednoduchých geometrických tvarech, se naučíte jak kompozici, perspektivu, stínování, tak i základy pro zátiší, portrét, krajinomalbu, lidskou postavu atd.

Ideální je zjistit si, co na konkrétní škole požadují. Ne na všech školách to je stejné a zrovna na té vaši se může jednat o něco specifického. Požádejte je o laskavost a seznam posuzovaných prací. Určitě vám vyjdou vstříc. Následně se zaměříme na tento seznam a budeme společně trénovat a učit se.

BONUSY:

Obdržíte unikátní výukové materiály a to i v digitální podobě pro domácí úkoly. Konzultace vašich prací a pomoc při sestavení portfolia. Základní pomůcky: tužka, skicák, atd. v ceně. Speciální pomůcky si zajišťuje každý sám a jsou volitelné podle druhu vytvářeného díla.

Jsem studentka Střední školy umění a designu v Brně. Před pár lety jsem za Martinem Ševčíkem přišla s přáním přípravy na talentové přijímací zkoušky pro tuto školu. Za dva měsíce intenzivního navštěvování jsem byla dobře připravena zkoušky udělat, naučila jsem se zde nejvíce za celé roky. Skončila jsem jako 1. přijatá a hlavní zásluhu přisuzuji právě panu Ševčíkovi. Tímto bych mu chtěla poděkovat a všem ostatním vřele doporučit.
Lucie Čepická

A KDY TEDY ZAČÍT ?

2-3 roky
(IDEÁLNÍ VÝUKA)

Délka 2 roky je zcela dostatečná a velmi pohodová proto, aby jste kreslili zcela přirozeně a uvolněně.
Doporučuji „Večerní kurz“. Po zvládnutí základů je možné z 1. části - Kresba přejít na 2. část - Malba. Lze se učit taky, a zcela v pohodě  již náročnější techniky na „Individuálce“.

1 rok
(OPTIMÁLNÍ VÝUKA)

Délka 1 rok je taky ještě dostatečná, ale již nemůžete tápat, ale naopak cílevědomně pracovat.
Doporučuji „Večerní kurz“. Po zvládnutí základů je možné z 1. části - Kresba přejít na 2. část - Malba.

6 měsíců
(MINIMUM)

Délka 6 měsíců vám stále dává šanci uspět, ale musíte pořáááádně zapracovat....
Doporučuji „Večerní kurz“. Po zvládnutí základů je možné z 1. části - Kresba přejít na „Individuálku“.

3 měsíce
(TAK TO JE PRO CHOCHOLOUŠKA...)

Délka 3 měsíce vám stále dává „jakous, takous“ šanci uspět, ale za tak krátkou dobu mohou uspět jen ti talentovaní. Sice se mě pár zájemců podařilo za tak krátkou dobu připravit a byli přijati na školy mezi prvními, ovšem vyžaduje to z vaší strany velkou píli, plnění domácích úkolů a zaujetí či přímo zahoření pro studium. 
Jediná možná volba pro studium je „Individuálka“.

NEVÍTE SI RADY ? NAPIŠTE MI!

Pokud si nejste jistí, co by pro Vás bylo nejvhodnější nebo jak postupovat, napište mi pomocí formuláře vlevo a domluvíme si spolu schůzku, kde probereme vaše možnosti. Schůzka je bezplatná. Vezměte si sebou i vaše díla pro konzultaci.

TERMÍNY:

- Celoroční individuální výuka -
- Informujte se předem o dostupnosti místa - 

CENA:  7200,- kč (8 týdnů)


KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

INDIVIDUÁLNÍ KURZY

Adresa: Komenského 366, 763 16 Fryšták

Individuální kurzy, kdy počet zájemců je maximálně dva účastníci, se pořádají v soukromém ateliéru na výše uvedené adrese.
Občerstvení ve formě čaje a kafíčka je samozřejmostí. Pro celodenní malování (kreslení) je možnost si dokoupit na místě oběd, aby se zbytečně neztrácel čas návštěvou restaurace nebo obchodu.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů... Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, kteří mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají...„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“ ...„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“ ... nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd... Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat... Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz.
Platba propadne v případě, že zájemce nedorazí bez řádné omluvy.
Najdeme možné řešení a termín pokud by se nenadále objevil problém
s termínem.

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen !!