ZÁKLADNÍ KURZ - „OD KRESBY K MALBĚ“

JE TENTO KURZ PRO VÁS?

Jste začátečník, středně pokročilý umělec? Pak ano, tento kurz je pro vás. 

Základní kurz kreslení je navržen tak, že ať se nacházíte na jakékoli úrovni, tak se naučíte něco nového, abyste zlepšili své dovednosti kreslení. Kurz je velmi přátelský pro začátečníky, ale dostatečný pro pokročilé studenty v rozvíjení jejich uměleckých dovedností. Postupně budete postupovat od základních témat ke komplexním lekcím.

ZÁKLADY BEZ KTERÝCH SE JEDNODUŠE NEOBEJDETE...
JAKMILE SE NAUČÍŠ KRESLIT, MÁŠ TUTO DOVEDNOST JAKO SKVĚLÝ DÁREK PO CELÝ ZBYTEK ŽIVOTA. A MALOVÁNÍ JE POTOM HRAČKA...

Kniha a cvičení ke kurzu „Kresba“ k vytištění
Bonusová kniha ke kurzu „Malba“

„OD KRESBY K MALBĚ“

Dlouhodobý kurz - 1 x 10 týdnů „Kresba“ (samostatný)
Dlouhodobý kurz - 1 x 10 týdnů „Malba“ (samostatný)

Vhodné pro:

Začátečníky, mírně pokročilé a bez rozdílu věku,
maminky na mateřské, ostýchavé, pro příliš zaměstnané.
Pro studenty hlásící se na uměleckou školu - „Přípravka“

5 450,- Kč (včetně 21% DPH) - KRESBA - 17 - 20 hod  = Čtvrtek  (3 hod.)
5 450,- Kč (včetně 21% DPH) - MALBA  - 17 - 20 hod  = Pátek      (3 hod.)
(čaj nebo kafíčko v ceně)
v ceně jsou zahrnuty pomůcky a kniha

Max. počet studujících v 1. semestru: 10 - počet lekcí 10
Max. počet studujících v 2. semestru: 10 - počet lekcí 10


Aktuální termín:

1. SEMESTR
Aktuální termín „Kresby“
čtvrtek 16.1. 2020

Lektor: Martin Ševčík


Místo konání: Fryšták

2. SEMESTR
Aktuální termín „Malby“
pátek 17.1. 2020

Lektor: Martin Ševčík


Místo konání: Fryšták

Zoufale se snažíte najít vlastní styl, ale nakonec skončíte s kopírováním stylu umělce, kterého máte rádi ?


Kreslíte, malujete s příliš mnoha detaily a brzy vás to přestane bavit ?


Nejste schopni namíchat barvy se stejnou intenzitou na druhý den ? 


Malujete pro sebe nebo pro ostatní ?


Máte strach udělat chybu, až vám z toho naskakuje vyrážka ?


Používáte bezdůvodně příliš jasné nebo bahnité barvy ?


Rádi byste kreslili a malovali více, ale nemůžete se do toho „dokopat“ ?

Programy výtvarných a uměleckých kurzů nemusí být a nejsou neměnné. Lektor se snaží přizpůsobit náplň kurzů představám účastníků. Ovšem zároveň se dbá na to, aby účastníci získali jednak základní informace a dovednosti, a taky aby rozvíjeli své již nabyté schopnosti. Kurzy začínáme rozhovorem lektora s přihlášeným. Obě strany mají možnost sdělit své konkrétní představy o náplni výtvarného kurzu. Na základě těchto poznatků lektor může upravit program kurzu tak, aby jeho náplň co nejvíce vyhovovala představě přihlášeného účastníka a záměru lektora.
Oba dva semestry lze objednat zároveň a absolovat souběžně. Jednotlivé kurzy lze prodloužit o požadované hodiny, bez nutnosti zakoupit celý semestr.

DÁME VÁM "A+B+C". NEZŘÍDKA DOSTANETE I "D" PRO KOMPLETNÍ INFORMACE.

Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí naučit kresbu a na ni navazující vyšší třídu - malbu. Je věkově omezen od 14 let, v případě velmi nadaných a mladších je nutná konzultace s lektorem. Pokud jste se doposud báli, nebo již jste to zkusili a stále to není to pravé, pomůžeme Vám se zlepšit nebo doučit. U nás jsou vítaní i úplní začátečníci, kteří by jinak nikdy nezačali. Zvláštní pozornost by těmto kurzům měli věnovat hlavně zájemci o přijímací zkoušky na umělecké školy.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KURZU:

Jak kurz probíhá? 
V příjemném prostředí s možností uvařit si kafíčko nebo čaj. V kurzu je maximálně 10 studentů v sedě u stolu.
Kurz se celkově dělí na dvě části, které dohromady dělají kompletní celek
- 1. část se zabývá praktickou kresbou a je zcela samostatná. Naučíte se základní dovednosti, které uplatníte v 2. části - v malbě.
- 2. část se zabývá praktickou malbou, včetně teorie barev a aplikací na vaše obrazy. Učástník si volí vlastní téma obrazu.

Co se naučíte?
1.semestr - KRESBA
- Základy kresby, které nezkušení ignorují a proto nemohou dosáhnout líbivých obrázků.
- Naučíte se skicování, blokování, stínováni.
- Naučíte se perspektivu, kompozici.
- Ukážeme si jak postupovat při kresbě postavy a portrétu. Na co si dát pozor, aby nám nevznikaly neforemné „figurky“.

2.semestr - MALBA
- Jako první se naučíme teorii barev, bez které to nepůjde. Vysvětlíme si tři základní vlastnosti, které to mají všechno „na triku“.
- Kurz je zaměřen prakticky, budete zkoušet míchání barev a vytvoříte si vlastní vzorníky pro vaši domácí tvorbu.
- Naučíte se jak vytvářet hladké valéry a prolnout barvy, aby hranice barev byly neviditelné.
- Vysvětlíme si jak efektivně postupovat při nanášení barev malovaného objektu.
- Vzorec jak míchat jakékoliv barvy.
... a mnoho dalšího.

Co vzít sebou na kurz?
Přesné pokyny co si vzít sebou dostanete emailem po objednání a uhrazení kurzu.

Co když mně to nepůjde?
Pokud nebudete zvládat výuku, lektor se vám bude inviduálně věnovat s ohledem na ostatní...

Jako bonus ke kurzu dostanete tištěnou knihu, která je běžně neprodejná a je pouze pro učastníky, kteří absolvují celý kurz. Obsahuje jednak informace, které se na kurzu dozvíte a mnoho dalších, na které nezbyde čas. Bude Vám do budoucna sloužit jako praktická pomůcka pro vaši domácí tvorbu.

DÁRKOVÝ POUKAZ

Pokud by jste rádi obdarovali někoho Vám blízkého nebo udělali radost, která ješte navíc bude mít trvalou hodnotu, darujte mu praktický kurz a to formou dárkového poukazu. Nechejte na dotyčném ať si sám vybere termín, který mu bude vyhovovat. Jsem přesvědčen, že Vám dotyčný bude velmi vděčný.

KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

Adresa: Souhrady, 763 16 Fryšták

Kurzy se pořádají kousek od Zlína, ve Fryštáku v prostorách Hasičské zbrojnice Fryšták. Prostory jsou vybaveny moderně a čistě. Bezbariérový přístup. Možnost uvařit si kafe nebo čaj, vybavená kuchyňka s lednicí.
Doprava je z obou stran dostupná jak autobusem, tak autem. Možnost parkování. Na něco k snědku je to kousek (200 m) a restaurací několik, včetně obchodů.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů... Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, kteří mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají...„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“ ...„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“ ... nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd... Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat... Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz
13 – 7 dnů před zahájením kurzu vrácení 50% z ceny kurzu
6 dnů a méně před zahájením kurzu – 10% z ceny kurzu

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen !!