KLASICKÁ KRESBA A MALBA

KRESLENÍ NENÍ O TALENTU,

A UŽ VŮBEC NE O ZRUČNOSTI VAŠICH RUKOU.

„Umíte se podepsat?  Ano? Tak umíte i kreslit!“

VÍTE, ŽE ZÁKLADY PRO KLASICKOU NEBO DIGITÁLNÍ KRESBU JSOU STEJNÉ?

 

NAUČTE SE KRESLIT BEZ OTÁZEK:

„JAK TO MÁM UDĚLAT!?“

DIGITÁLNÍ KRESBA A MALBA

„Kreslení je těžké!“ (častá věta všech, kdo se do kreslení pustí, aniž by věděli jak…) Pořád to zkouší a zkouší, a sotva udělají nějaký pokrok, narazí zase na další problém… Pamatuji si, jak jsem na tom byl stejně, a jak to bylo frustrující… Ale co kdybych vám řekl, že je to pravděpodobně jen proto, že nevíte jak skutečně postupovat a správně se soustředit jen na to podstatné? Spousta umělců-samouků přeskakuje proces učení a záměrně „vyzobávají“ jen určité části postupů z velkého celku. Doufají, že se tak velmi rychle „vystřelí“ ke hvězdám… Což má, ale paradox a naopak je dovede k „dírám“ v jejich kreslířských dovednostech, které následně nevědí, jak napravit.

Nejčastější jejich otázka zní: „Jak to mám udělat?“

Pokud chcete patřit k těm, kteří umí, tak tady vaše trápení může opravdu skončit. A můžete ho vyměnit za nesmírnou radost, jednoduchost a uvolněnost ve své umělecké tvorbě a hlavně pohodovějším životě. Už žádný stres! Ovládnutím metody, která  Vám bude fungovat i když jste nikdy předtím neuspěli a vlastně ani nemáte pořádné základy.

Jedním z tajemství kresby je naučit se postupy v zdokonalování své pozorovací schopnosti, a následně techniky, což následně vašemu mozku pomůže „přeložit viděné“ do vaší ruky, a ukázat ji, co má vlastně nakreslit. Metoda funguje, ať už kreslíte ze života,  zpaměti, podle předlohy či z představivosti. Existují kreslící cvičení (která jsou prověřená), a která vás naučí skutečně vidět=kreslit a následně vše přenést na papír.

Protože vidět věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké si váš mozek myslí, že jsou, je nejdůležitější základní dovedností kreslení.

Tato metoda je založena na třech jednoduchých krocích:

umět se dívat + pochopit na co se dívám + umět nakreslit viděné.

„Umíte tyto tři základní dovednosti?“

 

Pokud ne, čtěte dál.

Technika portrétu, kterou se naučíte v kurzu...

AŤ JE TO TAK, NEBO TAK,  NEZOUFEJTE!  MÁM PRO VÁS  ŘEŠENÍ!

Naštěstí je zde pro Vás  řešení. Dovolte mi, ať Vás seznámím s V.I.P. kurzem kresby „Nový začátek“ s metodou Da Vinci. Je to online kurz (škola), který pomáhá pracovitým a cílevědomým lidem jako jste Vy, dosáhnout svých snů a cílů v oblasti umění. Je zcela jedno, jestli máte předchozí zkušenosti nebo ne. Ať chcete tvořit klasickými médii nebo digitálně, je to jedno. Obě skupiny musí znát úplně stejná pravidla!

Cílem je zlepšit nebo naučit  každého výtvarníka kreslit tak, aby v budoucnu už žádný další kurz kresby nikdy nepotřeboval. A je jedno, jestli kreslíte pouze pro vlastní radost, anebo máte ambice stát se profíkem.

„ DO ROKA A DNE, PROFESIONÁLNÍM UMĚLCEM, SE SYSTÉMEM JEDNODUCHÝCH POSTUPŮ A ŠABLON“

Kurz (škola) je schopen do roka z vás udělat profíka, ovšem za pevně daných pravidel a postupů. Je to online platforma věnovaná výhradně výuce kreslení a je efektivnější než jiné metody, protože je založena na důmyslném a logickém pracovním plánu „Da Vinci“, procvičováním samotného výtvarníka na základě poskytnutých návodů a šablon. Součástí je i podpora lektora v uzavřené FB skupině.

Jedná se o nejpraktičtější, český ucelený online kurz (školu), který skutečně ukazuje, jak na to. A co víc, naučí Vás to pomocí praktických návodů a šablon krok za krokem!

S metodou „Da Vinci“ nelze neuspět. Pokud se necháte vést systémem návodů a tisknutelných šablon, a budete postupovat podle doporučení, velmi brzo sami na sobě poznáte nevyhnutelný pokrok a úspěch.

TAJEMSTVÍ KRESBY

„NOVÝ ZAČÁTEK“

- PROFESIONÁLNÍ online KURZ KRESLENÍ s metodou - „DA VINCI“ -

Sam Elliott - portrét, který se naučíte v kurzu...

Dobrý večer Martine,Vaše rady, ukázky a předlohy jsou pro mne nejen srozumitelné , ale předčila má očekávání. Mám pocit, že jste první človíček který nemá problém se podělit o svoje zkušenosti. Ostatní jako by měli strach, že když poradí tak budou ostatní lepší než oni. Vaše rady mi pomáhají i v běžném životě, celý život jsem slyšela to je pro tebe dobrý, ty nic nedokážeš a když se mi něco povedlo , tak to byla náhoda. Děkuji za povzbuzení a za projev důvěry, dnes vím, že to co chci tak dokážu. Třeba né hned, ale klidně za čas.😀  Ještě jednou děkuji a hezký večer přeji.🙂
Lenka Rothová
Zdravím Vás Martine, kurz je úžasný, jsem nadšená, předčil veškerá má očekávání. Tolik podrobných lekcí a materiálu za částku, kterou si lze dovolit. A k tomu FB skupina, pro čerpání Inspirace nebo si člověk může přijít pro radu, super. Hodně muziky za málo peněz. A ty Vaše obrázky... ta živost a reálnost...nádherné...velký obdiv. Reklamy moc neotevírám, ale když jsem uviděla tu na Váš kurz, tak mě k tomu něco přitáhlo...Intuice a byla to taková srdeční záležitost a já jsem neodolala...Srdečně Vám za tento kurz děkuji a ať to dopadne s kreslením jakkoliv, tak má pro mě nesmírnou hodnotu. S úctou , vděčností a nadšením
Monika Lešingerová
Dobrý večer Martine, moc vás zdravím Vás a váš kurz mi seslali andělé, kteří mi pomáhají na cestě seberozvoje. Je mi 48 let a nikdy jsem nic nenamaloval a žil v tom, že je to jen pro ty, co se narodili s talentem. Ve škole výtvarka 4-, a totální nezájem o ní. Vždy jsem, ale umělce obdivoval, ale nechápal jsem, že si na tom mákli. Vy jste mi to objasnil a mě vstoupilo do života něco krásného a obohacujícího. S vaší pomocí se mi podařilo namalovat už pár obrázků a já jsem uvěřil, že to jde a půjde. Dnes jsem otevřel 5.lekci. No, nikam nepospíchám a užívám si to. Děkuji vám moc za kurz, který dává víc, než jen školu kreslení a malování.
Jiří Tesarz z Ústí nad Labem

PŘED KURZEM...

PO KURZU...

Pár ukázek od studentů...

KDO VÁS POVEDE ZA RUKU A KROK ZA KROKEM?

Jmenuji se Martin Ševčík a individuálně trénuji desítky lidí, abych jim pomohl dosáhnout kreslířské a malířské dovednosti, po které touží. Připravuji mladé lidi na přijímací zkoušky na umělecké školy. Muže i ženy, mladší či starší. Všechny věkové skupiny, se kterými mám zkušenosti se řídí stejnými principy kresby. A právě díky takto rozdílných věkových kategorií jsem vypozoroval, že schopnost kreslit a malovat vůbec nezáleží na věku, nebo šikovnosti vašich rukou, ale úplně na něčem jiném. Chyby, kterou všichni začátečníci dělají, jsou jako přes kopírák... A je jedno kolik jim je let nebo jakého jsou pohlaví, anebo kreslící úrovně. Na vaší úrovni nezáleží, ať už základní, střední nebo pokročilé. K dispozici v kurzu je totiž obsah pro všechny úrovně:

 1. V případě úplných nováčků a začátečníků, zde najdete taky absolutní základy, bez kterých posun vpřed není možný.
 2. Pokud jste středně pokročilí, můžete své učení urychlit a zdokonalit, abyste rychle a předvídatelně dosáhli profesionální úrovně, po které toužíte.
 3. Pokud jste pokročilí, tak co může být lepší, než vidět obsah vytvořený jinými učiteli, a vylepšit tak svou techniku. Výměna zkušeností je nejlepší forma „kritiky“ (posouzení sama sebe) v kresbě a ilustraci.

JE ONLINE KURZ PRO MĚ?

Pro koho není:

 • pro lidi, kteří věří na zázraky, a že to kreslení půjde tak, nějak samo...
 • pro lidi, kteří se vymlouvají na talent a bůh ví, na co a kde co...
 • pro ty, co jsou líní cvičit kreslení a mají přesvědčení, že koukáním se něco naučí...
 • pro ty, co nechápou , že je nutné se celoživotně vzdělávat a jsou přesvědčeni, že toho už umí dost...
 • pro ty, co chtějí malovat stovky obrazů ročně a nevadí jim neznalost základů umění...
 • pro ty, co ignorují základy kresby a je jim jedno, že existuje perspektiva a kompozice, a že to nejsou sprosté slova...
 • pro ty co abstrakcí zakrývají svou neschopnost klasické kresby...

Sean Connery - portrét, který se naučíte v kurzu...

Pro koho je:

 • pro ty, co neřeší svůj věk a hloubku talentu...
 • pro lidi, kteří chtějí umět a chtějí pro to něco udělat...
 • pro lidi, kteří chtějí něco dokázat, jak sobě, tak druhým...
 • pro ty, co chápou, že je potřeba se učit postupně a organizovaně proto, aby měli výsledky...
 • pro ty, co si dokáží najít čas pro sebe a kresbu považují za relax a odpočinek...
 • pro ty, kteří chtějí být před ostatními nebo být profesionálové...
 • pro ty, co se ke kresbě po letech vracejí a chtějí konečně „prolomit“ neschopnost realisticky kreslit...
 • pro ty, co potřebují občas potvrdit, že to dělají dobře a chtějí být vedeni...

ONLINE KURZ JE ROZDĚLEN NA NĚKOLIK MODULŮ:

MODUL 1. - ZÁKLADY KRESBY

Základní kámen jakéhokoliv umění. Je určen všem a obsahuje základy, které prostě musíte bezpodmínečně znát. Jedná se o váš vstup do uměleckého světa. Najdete tam vše, abyste se mohli stát skvělým umělcem a mohli začít tvořit samostatně a profesionálně. 

MODUL 2. - KRESBA PORTRÉTU A HLAVY

Je určen kresbě portrétu a to se vším co budete potřebovat, abyste mohli samostatně kreslit realistické portréty nebo komiksové charaktery svých postav. Najdete tam pro kresbu nebo budoucí malbu portrétu vše, na co si dát pozor hned od začátku. Portrétování patří k jedněm z vrcholů figurálního umění a nelze ho „nějak obejít“. Jelikož se tvoří někdo konkrétní, který bude nebo nebude na kresbě poznán, je třeba mít dostatek informací a postupů, aby poznat byl.

MODUL 3. - KRESBA LIDSKÉ POSTAVY

Je určen kresbě lidské postavy a to jak mužské, tak ženské. Pro ukázky budeme používat vysoce realistických modelů, které si nezadají se skutečnými lidmi. Detailní ukázky jednotlivých póz a to ze všech úhlů, vám usnadní kresbu vašich vlastních, vymyšlených. Navíc je budete mít rozkresleny včetně postupu od „A do Z“. Jelikož se jedná o nahé postavy, kurz je určen pro lidi, které neuráží nahota. Zachytit „řeč“ těla je stejně důležité, jako jeho anatomická kresba ve správných proporcích. A to je umění.

BONUSY

Praktické návody:

 • Podrobné ukázkové postupy s detailním popisem
 • Jak se začít živit uměním
 • Jak překonat uměleckou frustraci
 • Jak porozumět uměleckému talentu
 • Cvičení pro vaši kreativitu
 • Jednotlivé lekce Modulů 1,2,3 občas aktualizovány pro kompletní přehled a systematičnost výuky. Výuku lze použít jak pro klasickou kresbu (tak i malbu), včetně digitálního umění.

Jelikož principy jsou pro všechny druhy umění stejné. Rozdílné je pouze provedení, poskytnuté lekce a podklady budou aktuální i za desítky let.

Kurz je spíše škola a jako taková je otevřená platforma, která slouží jako knihovna, do které přibývají další a další praktické návody, tipy a triky.

Pouze členové k ní mají přístup a do budoucna tomu nebude jinak. Je zde možnost vytvářet návody „na míru“ pro ty nejproblematičtější části postupů. Součástí je i diskusní facebooková skupina, kde si můžete požádat o případnou radu nebo presentovat svá dílka.

A CO ŘÍKAJÍ NA KURZ STUDENTI ?

Zdravím pane Martine. Přestože kreslím už nějaký ten pátek (je mi 58 let), musím se přiznat, že opravdu kreslit jsem začal teprve před měsícem. Díky tomu, že jsem se přihlásil do V.I.P. kurzu kresby - „Nový začátek“. Úhel mého pohledu na kresbu se zcela změnil. Provedení a informace v lekcích se nedají přepočítat na peníze. Jsou skvěle provedeny. Doporučuji všem, co chtějí umět !!!
Zdena (Ozzy) Daněk
Zdravím Martine, musím za kurz poděkovat, protože mám všechno pod nosem postupně a po malých krůčcích. Jde to celkem dobře, sice není pokaždé posvícení, ale mám dost času zkoušet a zkoušet. Zatím mě to vyhovuje a nemám žádné výhrady. Až se zadrhnu a nebudu si vědět rady, ozvu se. 😉 Díky za kurz, stojí to za to.
Nováková Dagmar
Dobrý den pane Ševčíku. S Vaším kurzem jsem velmi spokojený. Zatím si vytvářím návyk, abych kreslil každý den. Jsem přesvědčen, že si tento návyk vypěstuji. Je mi 70 let. Lekce jsou mi zatím srozumitelné, spojuji si to s tím co mám nastudované. Vaše cvičení mi vyhovují. Myslím si, že dobrým počinem od Vás bylo založení facebookových stránek pro nás. Vidím tady, že mnozí jsou daleko lepší než já, takže mám motivaci se zlepšovat.
Josef Zlámal
Kurz tajemství kresby doporučuji všem, kdo se chtějí naučit opravdu kreslit. Osobně jsem se ještě nesetkala s tak komplexní a srozumitelnou výukou. Kurz mne vede krok za krokem, takže netěkám od ničeho k ničemu, k čemuž bohužel mívám sklony - a pak obvykle nic neudělám. Tohle vedení mi dává jistotu, že budu vědět, co mám dělat, když si najdu chvilku na cvičení a že nebudu zase jen koukat na youtube a myslet na to, jak jednou budu taky takhle dobrá…. Takže teď konečně každý den kreslím a líbí se mi pocit, že moje snažení má konečně nějaký směr. Taky se mi líbí podpora, která je součástí kurzu. Chodí mi smysluplné emaily a mohu se i obrátit o pomoc, radu, nebo třeba názor na můj výtvor. To je pro mne taky důležité, protože svoje práce prostě soudně ohodnotit nikdy nedokážu. Hodnota kurzu pro mne mnohonásobně převyšuje jeho cenu, kterou jsem za něj zaplatila.
Iveta Vodičková
Zdravím, pane Ševčík, kurz je pro mě velmi přínosný, plní mé očekávání. Líbí se mi postupné kroky - ukázky, které jsou mnohdy lepší než jen slovo nebo polovičaté informace...Lekce jsou srozumitelné, pro mě určitě. Zatím detailnější vysvětlení nepotřebuji. Ukázky jsou prima. Protože jsem už před kurzem kreslila, zatím mi nic konkrétního nechybí. Nicméně v každé lekci, kterou otevřu, nacházím něco nového, co mě posune dál nebo otevře oči (co jsem dříve třeba neviděla) a to se mi moc líbí. Jsem moc ráda, že jsem v kurzu.
Hana Vídeňská
Pokud absolvujete některý z nabízených kurzů a poslechnete doporučené rady, naučíte se vnímat krásy světa novým, sdělitelným způsobem. Autor svým uměním připomíná doby, kdy dovednost kresby, případně malby patřila mezi základní znaky vzdělanosti. Ve výuce postupuje s aristokratickou noblesou, jeho mladistvý duch dokáže u žáků zdravě pozvednout výtvarné sebe-vědomí 🙂
Anna Vaňková
Pěkný den, Martine, musím se k ostatním připojit a poděkovat za kurz. Spousta AHA momentů a to v každé lekci, začíná positivně měnit můj pohled na kreslení. Díky detailně popsaným postupům je kresba teď daleko jednodušší, ale hlavně obrázky hezčí. Znovu ráda po letech kreslím. Stydím se za to, že jsem váhala vstoupit. Oceňuji váš osobní přístup k jednotlivým kurzistům a spousty rad, které nám všem pomáhají. Moc díky. P.S. cena za kurz je v porovnání k obsahu směšná, měl byste zdražit 🙂
Ylona de Wrangler
Zdravím Martine. Veľmi som rada , že som sa prihlásila na Váš kurz kreslenia. Doteraz, čo som prešla kurzami a všetky knižky čo sa mi dostali do rúk neboli tak zrozumiteľne a doprodrobna vysvetlené ako Vami . Konečne som pochopila aj problematiku perspektívy. Srdečná vďaka. Spozdravom Nora
Nora Tkáčikova

CO DOSTANU, KDYŽ SI ONLINE KURZ ZAKOUPÍM?

(kromě toho, že se naučíte kreslit?)

 • Naučíte se kreslit za méně času se zaručenou metodou lekcí a cvičebních listů, které vám umožní rychleji dosáhnout požadované úrovně!
 • V první řadě si kupujete členství, a to ve skupině, která má přístup na zabezpečenou stránku s výukovým materiálem.
 • Kurz kresby a ilustrací s ročním členstvím.
 • V členství dostáváte V.I.P. materiál. Na každý týden máte k výuce a k procvičování jednu lekci - elektronickou knihu (zdarma do vašeho členství), v kterém kromě nezbytné teorie máte i návod „kreslení krok za krokem“.
 • Na každý měsíc máte několik lekcí kreslení, které obsahují teoretickou a praktickou část, včetně tisknutelných šablon pro trénink a procvičování.
 • Možnost studovat a kreslit ve svém volném čase. Kdy chcete a jak dlouho chcete. Žádné časové limity.
 • Cvičební listy připravené pro tisk ve vysoké kvalitě.
 • Návody, jak dané lekce zvládnout.
 • Výcvik a lekce pro úrovně: základní, střední a pokročilou.
 • Přístup do zvětšující se knihovny lekcí, návodů, tipů a triků.
 • Uzavřená skupina na Facebooku jen pro účastníky kurzu.
 • Učební podklady vám zůstanou i po skončení kurzu, napořád!
 • Mentální a osobní podpora.
 • Členství po roce můžete prodloužit za výraznou slevu nebo taky zrušit.
 • Individuální kritika pro vaše zlepšení (dobrovolný mentoring)
 • Navíc začnete využívat svůj vlastní potenciál. Nikdo vás už neovlivní! Budou to vaše schopnosti, váš styl.
 • Nebudete dělat pokusy a omyly anebo trápit se otázkou: „Jak to mám udělat?“
 • Záruku, že za rok budete úplně jinde, než jste dnes. Co se Vám zdá nyní jako neuvěřitelné, bude pro vás zcela normální a běžné.

A KOLIK KURZ STOJÍ?

 Obsahuje moduly a lekce, které samy o sobě svým rozsahem vydají za 26 špičkových víkendových kurzů v celkové hodnotě minimálně 83.000 Kč.

Ovšem nebojte se, takovou cenu po Vás nechci. Kurz díky tomu, že je online, odbourává všechny náklady, které jsou nutné k uskutečnění kurzu v reálném světě. Navíc, mým hlavním cílem je dostupnost kvalitního a profesionálního vzdělání pro ty, co nemohli a nemůžou z jakéhokoliv důvodu studovat na umělecké škole, nemají čas a ani prostředky navíc. Právo na vzdělání, byť to je pro mnohé „pouze koníček“, musí být dostupné a hlavně kvalitní. Pouze takto můžeme zlepšit kvalitu umění a vytvořit více kvalitních umělců, kteří budou produkovat na oplátku, více přijatelného umění. Umění je totiž mnohdy to jediné, co po nás zůstane pro další generace. Tak ať to stojí za to.

Kreslení je užitečné pro rozvoj kreativity a tvořivosti, zlepšení prostorového vnímání a schopnosti vizuální komunikace. Kreslení také pomáhá s rozvojem motorických schopností a zlepšením koordinace očí a rukou. Navíc může být zábavným a uklidňujícím způsobem trávení volného času.

„Učte se v klidu a pohodě z domu, a v čase, který vám vyhovuje“.
„Učte se kreslit, kdy chcete, jak dlouho chcete.“
A hlavně se učte správně bez otázek: „Jak to mám udělat?“
„Klikni na tlačítko dole a začni ještě dnes!“

Kurz, který vám zůstane užitečný na celý váš život a zlepší vaše kreslící a malířské dovednosti!

Udělejte další krok k tomu, abyste se stali umělcem, kterým chcete být.

V.I.P. KURZ KRESBY - „NOVÝ ZAČÁTEK“ - ONLINE KURZ s metodou „DA VINCI“

Víc než pouhý kurz kreslení ...

„Tento kurz je moudrou investicí pro umělce a to jakékoli úrovně!"

Roční členství

MODUL 1. - ZÁKLADY KRESBY

2450,- Kč

ZÁKLADY UMĚNÍ, BEZ KTERÝCH SE NEOBEJDETE!

Platba v Kč

Platba v EU

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

V.I.P. KURZ KRESBY - „NOVÝ ZAČÁTEK“
( kompletní kurz )

5990,- Kč

MODUL 1 - ZÁKLADY KRESBY
MODUL 2. - KRESBA PORTRÉTU A HLAVY
MODUL 3 - KRESLENÍ LIDSKÉ POSTAVY (zdarma)
MODUL 4 - BONUSY (zdarma)

Platba v Kč

Platba v EU

MODUL 2. - KRESBA PORTRÉTU A HLAVY

3850,- Kč

ZÁKLADY I POKROČILÉ TECHNIKY, VČETNĚ NÁVODŮ KRESBY REALISTICKÝCH PORTRÉTŮ

Platba v Kč

Platba v EU