KURZ - „NAUČ SE DÍVAT A MÍCHAT BARVY“

POROZUMĚNÍ  A  OVLÁDNUTÍ  BARVY PRO VAŠI DOMÁCÍ I PROFESIONÁLNÍ TVORBU

Naučit se malovat bez pochopení stěžejních pilířů je jako stavět dům na písku. Možná se vám podaří vytvořit jakýsi základ, možná i některé zdi, ale trhliny se v takovém domě nakonec vždy vytvoří...

Bonusová kniha ke kurzu,
tištěná 100 stran

„NAUČ SE VIDĚT A MÍCHAT BARVY“

Jednodenní kurz

Začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí

2 340.- Kč včetně 21% DPH (s knihou)
1 990.- Kč včetně 21% DPH (bez knihy
)
v ceně jsou zahrnuty pomůcky

9 - 17 hod  (8 hod.)
(s přestávkami na oběd nebo kafíčko)


Max. počet studujících v kurzu: 10

Aktuální termín: 
19.1. 2020 (neděle)

Lektor: Martin Ševčík

Místo konání: Fryšták

Opravdu si myslíte, že potřebujete takovou spoustu barev k tomu, aby jste mohli hezky malovat ?


Jaké použít barvy, abychom šetřili nervy při jejich míchání a hlavně peněženku? 


Jak dosáhnout barevné harmonie ve vašich obrazech ?


Stáli jste někdy před svým obrazem a snažili jste se namíchat dokonalou barvu, aniž byste měli tušení, jak to udělat?


Ukážeme si paletu, která je nejen univerzální pro jakýkoliv námět obrazu, ale taky velmi jednoduchá na vytvoření. Pochází z dob „starých mistrů“ a rozhodně s ní neuděláte chybu při malbě.

Na tomto kurzu zjistíte, jak kombinovat 80% barev, které skutečně potřebujete, pouhými pěti barvami za 20 % času. Dosažení smyslu pro barevnou harmonii v malbě je něco, o co se všichni snažíme jako umělci, ale někteří z nás toho bohužel nikdy nedosáhnou a nakonec se stanou frustrovaní a vzdávají se. Není překvapením, že barevná harmonie je obtížně dosažitelná a to ze dvou důvodů: 
1) Příliš mnoho barevných odstínů, a to že máme tolik možností, je nám spíš na obtíž a jsme zahlceni nemožností si správně vybrat.
2) Je velmi obtížné najít jasně  definované rady, které vedou k přímému použití a namíchat jednoduše barvu, kterou chceme... Teorie barev je pro většinu strašák, který nám nahání hrůzu. Ale věřte, že zcela zbytečně. Ono totiž stačí barvám porozumět a pochopit jejich chování. Jedna z nejúčinnějších metod, která vám pomůže „sladit" vaše obrazy, je přechod na omezenou paletu barev.
Omezená paleta jednoduše znamená, že snižujete počet barev na paletě, proto, aby jste vytvořili barev více.
Zjistíte, že pár barev vám bohatě stačí k tomu, aby jste namíchali všechny barvy, které potřebujete. Protože používáte-li malou škálu barev, získáte více znalostí o těchto specifických barvách a více znalostí znamená lepší kontrolu a harmonické obrazy. Příliš mnoho různých barev může vést naopak k chaosu v malbě. S omezenou paletou nejste rozptýleni celým spektrem odstínů, takže máte více času soustředit se na projekt, který máte po ruce.

„Když jsem se před mnoha lety rozhodl, že se naučím realisticky malovat, barva byla můj největší nepřítel. Nechápal jsem, proč mé obrazy vypadaly tak špatně ve srovnání s krásnou práci jiných umělců, které jsem obdivoval. V té době jsem si to neuvědomoval, ale potom mě to došlo, můj problém byl, že jsem nerozuměl barvě...“


„Abychom žili tvůrčí život, musíme ztratit obavy z vlastního chybování."
J. Ch. Pearce

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KURZU:

Jak kurz probíhá? 
V příjemném prostředí s možností uvařit si kafíčko nebo čaj. V kurzu je maximálně 10 studentů v sedě u stolu.

Pro koho kurz je?
- Pro bojácné a nejisté...
- Věční nebo skuteční začátečníci, kteří chtějí konečně zlomit letitý problém...
- Malíři, kteří chtějí pokořit a hlouběji poznat teorii barev na úrovni praktického využití...
- Výtvarníci, kteří chtějí ušetřit a využít ohromné možnosti „Omezené palety barev“...

Co se naučíte?
- Kurz je zaměřen prakticky, budete zkoušet míchání barev a vytvoříte si vlastní vzorníky pro vaši domácí tvorbu (šablony)...
- Dozvíte se co jsou to primární, sekundární, terciální, komplementární, lomené barvy...  Ufff ! A proč je dobré je znát...
- Naučíte se jak vytvářet hladké valéry a prolnout barvy, aby hranice barev byly neviditelné (postup)...
- Vysvětlíme si jak efektivně postupovat při nanášení barev malovaného objektu (postup)...
- Vzorec jak míchat jakékoliv barvy (postup)...
... a mnoho dalšího.

Co vzít sebou na kurz?
od nás dostanete barvičky a cvičné podklady a šablony. Přesné pokyny co si vzít sebou dostanete emailem po objednání a uhrazení kurzu.

Co když mně to nepůjde?
Pokud nebudete zvládat výuku, lektor se vám bude inviduálně věnovat s ohledem na ostatní...

Jako bonus ke kurzu dostanete tištěnou knihu, která je běžně neprodejná a je pouze pro učastníky, kteří absolvují celý kurz. Obsahuje jednak informace, které se na kurzu dozvíte a mnoho dalších, na které nezbyde čas. Bude Vám do budoucna sloužit jako praktická pomůcka pro vaši domácí tvorbu.

DÁRKOVÝ POUKAZ

Pokud by jste rádi obdarovali někoho Vám blízkého nebo udělali radost, která ješte navíc bude mít trvalou hodnotu, darujte mu praktický kurz formou dárkového poukazu. Nechejte na dotyčném ať si sám vybere termín, který mu bude vyhovovat. Jsem přesvědčen, že Vám dotyčný bude velmi vděčný.

KDE SE KURZY POŘÁDAJÍ ?

Adresa: Souhrady, 763 16 Fryšták

Kurzy se pořádají kousek od Zlína, ve Fryštáku v prostorách Hasičské zbrojnice Fryšták. Prostory jsou vybaveny moderně a čistě. Bezbariérový přístup. Možnost uvařit si kafe nebo čaj, vybavená kuchyňka s lednicí.
Doprava je z obou stran dostupná jak autobusem, tak autem. Možnost parkování. Na něco k snědku je to kousek (200 m) a restaurací několik, včetně obchodů.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT, MALOVAT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT NEBO MALOVAT KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROČ MÁM JÍT K VÁM NA KURZ ?

Z mnoha důvodů... Jedním z nich může být způsob výuky a zájem lektora o vás. Na základě dotazníku, kteří mě lidé zasílají, se vyvaruji chyb, kteří lektoři na kurzech dělají...„třeba, byl to rychlokurz-nic si nepamatuji“ ...„musela jsem lektora několikrát upozorňovat, aby mě pomohl“ ... nebo lektorka upřednostňovala muže před ženami, atd... Pro mě je každý účastník stejně důležitý a nedělám žádné rozdíly. Navíc každý obdrží knihu, kde může informace studovat v klidu domova. Mým zájmem je naučit lidi poctivé tvorbě, aby se na výstavách bylo na co koukat... Velkým mým snem je vytvořit školu pro obyčejné lidi, aby taky mohli mít možnost se kvalitně vzdělávat a přestali je hanlivě nazývat amatéry.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má. Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano. Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

POKUD JSEM Z DALEKA, ZAJIŠŤUJETE UBYTOVÁNÍ?

Pokud jste z větší dálky a nemáte se možnost ubytovat v blízkém okolí (u známých, přátel, atd.) je přímo ve Fryštáku možnost levného ubytování v Domě Ignáce Stuchlého nebo Penzionu Route 66. Ubytování nezajišťujeme a účastník kurzu si ho zařizuje sám.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů... Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Další možností je poslat za sebe náhradníka. V tomto případě je nutné nás o tom uvědomit včas. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný kurz
13 – 7 dnů před zahájením kurzu vrácení 50% z ceny kurzu
6 dnů a méně před zahájením kurzu – 10% z ceny kurzu

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím. V jiném případě vám kurz propadá, což by bylo škoda.

Počet míst v kurzu je omezen !!