TVORBA A MÍCHÁNÍ BAREV

Když jsem se před mnoha lety rozhodl, že se naučím realisticky malovat, barva byla můj největší boj.

Nechápal jsem, proč mé obrazy vypadaly tak špatně ve srovnání s krásnou práci, kterou jsem viděl u umělců, které jsem obdivoval. V té době jsem si to neuvědomoval, ale můj problém byl, že jsem nerozuměl barvě.

POROZUMĚNÍ BARVĚ

Když pochopíte barvu a rozvijete svou dovednost, vaše práce ožijí. Zvládnutí barvy vás osvobodí od potíží s barvou a umožní vám místo toho soustředit se na estetiku své práce. Pomůže vám dělat krásnější malbu.

Tato stránka je určena lidem, kteří se chtějí naučit jak to udělat lépe a kteří věří, že pomocí  praxe mohou.
Tato stránka je určena lidem, kteří si chtějí zlepšit kresbu a malbu.

STRÁNKA I KURZ SE PŘIPRAVUJÍ ...

JAK DOSÁHNOUT BAREVNÉ HARMONIE VE VAŠICH OBRAZECH ?
ODPOVĚDÍ JE TVORBA A MÍCHÁNÍ BAREV.

Stáli jste někdy před svým obrazem a snažili jste se namíchat dokonalou barvu, aniž byste měli tušení, jak to udělat? Frustrovaní, že vaše směsi prostě nefungují ... Na tomto jednoduchém kurzu míchání barvy zjistíte, jak kombinovat 80% barev, které skutečně potřebujete, pouhými 4 barvami - za 20% času.

Dosažení smyslu pro barevnou harmonii v malbě je něco, o co se všichni snažíme jako umělci, ale někteří z nás toho bohužel nikdy nedosáhnou a nakonec se stanou frustrovaní a vzdávají se.
Není překvapením, že barevná harmonie je obtížně dosažitelná. Za prvé, existuje dnes tolik různých barev a i přestože máme tolik možností, může to být poměrně matoucí. Za druhé, je velmi obtížné najít na toto téma jasně  definované rady, které vedou k přímému použití.

Jedním z nejúčinnějších metod, které vám pomohou sladit vaše obrazy, je přechod na omezenou paletu barev. Omezená paleta jednoduše znamená, že snižujete počet barev na paletě. Zjistíte, že pár barev Vám bohatě stačí k tomu, aby jste namíchali všechny barvy, které potřebujete. Protože používáte-li malou škálu barev, získáte více znalostí o těchto specifických barvách. Více znalostí znamená lepší kontrolu a harmonické obrazy. Příliš mnoho různých barev může vést naopak k chaosu v malbě. S omezenou paletou nejste rozptýleni celým spektrem odstínů, takže máte více času soustředit se na projekt, který máte po ruce.

Jak kurz probíhá

  • Video presentace Teorie barev
  • Základní i pokročilé techniky tvorby a míchání barev
  • Nakládání s barvami správně a šetrně
  • Tvorba tónových hodnot
  • Tvorba barevného kolečka
  • Míchání a míšení hladkých přechodů
  • Praktické cvičení nabytých informací
  • Individuální přístup lektora

Objednávka

Pro koho je kurz určen

  • Věční nebo opravdoví začátečníci, kteří chtějí malovat své obrazy opravdu jako malíři a nikoli jako děti školou povinní.
  • Pokročilí, kteří se chtějí zlepšit v barvách i v technice.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ...

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má! Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů! Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROŠEL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL ?

Gratulujeme! Pokud Vás výuka zaujala a líbí se Vám u nás, budeme rádi když se budete dále zdokonalovat. Protože správný umělec se učí celý život. Pokud jste absolvovali celoroční kurz, máte nárok na slušnou slevu pro další pokračování. 

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano! Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

KDE SE POŘÁDÁ KURZ ?

Kurzy se pořádají kousek od Zlína, ve Fryštáku. Doprava je z obou stran dostupná jak autobusem, tak autem. Možnost parkování. Na něco k snědku je to kousek a restaurací několik, včetně obchodů.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU ?

Samozřejmě to není problém, jen je nutné nás informovat předem.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky:

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný semestr
13 – 7 dnů před zahájením kurzu vrácení 50% z ceny kurzu
6 dnů a méně před zahájením kurzu – 10% z ceny kurzu

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím.

Počet míst v kurzu je omezen !!