ŽIVÉ A PRAKTICKÉ KURZY - OD KRESBY K MALBĚ
INDIVIDUÁLNÍ PROGRAMY

Tato stránka je určena lidem, kteří se chtějí naučit jak  lépe to udělat a kteří věří, že pomocí  praxe mohou.
Tato stránka je určena lidem, kteří si chtějí zlepšit kresbu a malbu.

STRÁNKA I KURZY SE PŘIPRAVUJÍ ...

PROČ ?

 • Protože postupy fungují pro mně a myslím, a jsem přesvědčen, že budou fungovat i pro vás.
 • Existuje proto, že vám chci pomáhat převzít kontrolu nad svým vlastním učením.
 • Chci se s vámi podělit o to, abyste nemuseli dělat tytéž chyby, které jsem udělal já.
 • Naučit se kreslit a malovat není tak těžké, jak by si někteří lidé mysleli. Opravdu není.
 • Trvá to sice jistý čas a praxi, ale tato praxe nemusí být utrpením, ale naopak velmi zábavnou cestou.

TAJEMSTVÍ MISTRŮ ?

 • Naučíme Vás Tajemství mistrů, které byste měli znát a naučili je používat.
 • Porozumět základním dovednostem, které potřebujete rozvíjet. Neztrácejte čas tím, že se naučíte tuto nebo
 • jinou metodu jen proto, že to tak dělá nějaký malíř, kterého obdivujete. Využijte základní dovednosti a budete
 • postupovat mnohem rychleji.
 • Překonat strach ze selhání. Když vidíte svůj pokrok, i když zpočátku pomalý, uvědomte si, že se můžete vždycky zlepšit a to možná více než jste si mysleli, že jste schopni. Zapomeňte na odrazující myšlenky o talentu.
 • Převzít kontrolu nad svým vlastním učením. To je nejdůležitější bod. Tím, že sami nad sebou převezmete kontrolu svého učení, převezmete odpovědnost za své vlastní úspěchy. Motivujete se !

KDO NEUMÍ KRESLIT,
NEUMÍ ANI MALOVAT.

Jedná se o kurzy realistické kresby a malby. Pokud Vás už unavují jedno-dvoudenní kurzy, nebo videa z Youtube, kde se dozvíte vždy pouze část Vašeho problému, máte nyní možnost se učit zcela jednoduše a postupně tak, jak je potřebné k ovládnutí Vašeho oblíbeného média - tužky, uhlu, pastele nebo štětce.

Výklad a postupy, které se na kurzech naučíte vycházejí z dlouhodobé praxe, ověřené soukromými hodinami mnoha studentů. Zaručujeme individuální přístup pro všechny, kteří to budou potřebovat. Záleží nám na tom, aby jste si odnesli co nejvíce.

CO NEBUDETE POTŘEBOVAT ...

 • Nepotřebujete knihovnu plnou uměleckých knih. Ve skutečnosti Vás množství různorodých knih bude zdržovat a budete zmatení.
 • Nemusíte platit desetitisíce za akademické školy. Neříkám, že vám to nepomůže, pokud si to můžete dovolit, ale nepotřebujete to proto, abyste mohli postupovat.
 • Nemusíte se učit množství spletitých technik.
 • Nepotřebujete drahé, kouzelné nebo esoterické materiály.

CO JE EFEKTIVNÍ PRAXE ?

 • Pohodlně: Čím více si užíváme naší praxe, tím účinněji se učíme..
 • Opakovaně a pravidelně: opakování vytváří a posiluje mentální mapy, které reprezentují naše dovednosti. To je důvod, proč pravidelnost je důležitější než celkový čas strávený v každém sezení. To platí pro všechny dovednosti, které vyžadují rozvíjení praxe. Začněte pomalu, naplánujte si krátký každodenní čas a nenechejte si ho vzít.
 • Zaměření: Dejte tomu co děláte plnou koncentraci a uvidíte pokrok. To vyžaduje duševní úsilí, ale rovnice jsou jednoduché - čím více úsilí vložíte, tím rychleji budete postupovat.
 • Záměr: Cvičit k určitému cíli. Pochopit skutečné hodnoty, např. zlepšení přesnosti, zlepšení barev, lepší linie, kompozice, perspektiva, atd... Uvědomte si na čem pracujete v daném okamžiku a cvičte pouze to co Vám nejde s vyloučením všeho ostatního.

DÁME VÁM "A+B+C". NEZŘÍDKA DOSTANETE I "D" PRO KOMPLETNÍ INFORMACE.

Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí naučit kresbu a na ni navazující vyšší třídu - olejomalbu.

Je věkově omezen od 14 let, v případě velmi nadaných a mladších je nutná konzultace s lektorem. Pokud jste se doposud báli, nebo již jste to zkusili a stále to není to pravé, pomůžeme Vám se zlepšit nebo doučit. U nás jsou vítaní i úplní začátečníci, kteří by jinak nikdy nezačali. Zvláštní pozornost by těmto kurzům měli věnovat hlavně zájemci o přijímací zkoušky na umělecké školy.

NABÍDKA KURZŮ

ČTVRTLETNÍ INDIVIDUÁLNÍ KURZ

Celý rok 2019

Pondělí od 17.00 - 20.00 hod

Čtvrtek od 17.00 - 20.00 hod

Dlouhodobý kurz, který je zaměřen na individuální požadavky jednotlivců. Pomocí osvědčených a přímočarých postupů, dosáhnete rychlejších a snadno zapamatovatelných znalostí při tvorbě Vašich kreseb nebo maleb. Relaxujte a zároveň se učte tempem, které Vám vyhovuje. Osobní a individuální přístup lektora.

VHODNÉ PRO:

ZAČÁTEČNÍK

MÍRNĚ POKROČILÝ

PŘÍPRAVKA NA TALENTOVKY

Celý rok 2019

Pondělí od 17.00 - 20.00 hod

Čtvrtek od 17.00 - 20.00 hod

"Má být Vaším povoláním profese výtvarného umělce? Pomůžeme Vám s přípravou na talentové zkoušky!" Základy a techniky pro úspěšné zvládnutí zkoušek na umělecké školy. Včasná příprava odpovídající požadavkům konkrétní školy je prvním a nezbytným předpokladem k úspěšnému přijetí. Neodkládejte ji tedy dlouho!

VHODNÉ PRO:

ZAČÁTEČNÍK

MÍRNĚ POKROČILÝ

TVORBA A MÍCHÁNÍ BAREV

00.00.2019 PŘIPRAVUJEME

Sobota + Neděle od 9.00 - 17.00 hod

Sobota + Neděle od 9.00 - 17.00 hod

Stáli jste někdy před svým obrazem a snažili jste se namíchat dokonalou barvu, aniž byste měli tušení, jak to udělat? Byli jste frustrovaní z toho, že vaše směsi prostě nefungují ... Na tomto jednoduchém kurzu míchání barvy zjistíte, jak kombinovat 80% barev, které skutečně potřebujete a to pouhými 4 barvami - za 20 % času.

VHODNÉ PRO:

ZAČÁTEČNÍK

MÍRNĚ POKROČILÝ

OTÁZKY A ODPOVĚDI

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT A NEMÁM TALENT ?

Samozřejmě. Jste nejvíce vítáni, jelikož Vaše tvorba není ještě zatížena špatnými návyky a jste jako list nepopsaného papíru. Talent je něco co se nedá přesně definovat a jestli ho máte nebo ne, nechte na nás. Ukážeme Vám postupy a dostanete instrukce, kterým ho budete rozvíjet. Stačí jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MÁ SMYSL CHODIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA ?

Určitě má! Doma jste na vše sami a ne vždy knihy ukazují (pokud se z nich učíte) postupy správně. Učit se smysluplně a pod vedením lektora a na živo je nejlepší. Bude Vás instruovat, navigovat, opravovat a povzbuzovat. Na kurzu v příjemné pohodě a to se stejnými lidmi budete dělat pokroky rychleji.

CO SI MUSÍM PŘINÉST S SEBOU?

Většina základních pomůcek bude v ceně kurzu. Pokud budou potřeba speciální pomůcky, budete na tuto skutečnost upozorněni dopředu.

PROČ VŮBEC TVOŘIT ?

Z mnoha důvodů! Výtvarná tvorba všeobecně umožňuje pozitivnější a vnímavější pohled na okolní svět tím, že snižuje stres, zklidňuje organismus, atd... Ale hlavně budete mít koníčka, který Vám pomůže zvýšit sebevědomí a kterého budete milovat! A i nějaká koruna za povedený výtvor není k zahození ...

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ NEMÁM ČAS ?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas vůbec je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečné. Pokud svému organismu nedáte chvilku odpočinout, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké se soustředit, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Pár hodin týdně na sebe jistě najdete.

PROŠEL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL ?

Gratulujeme! Pokud Vás výuka zaujala a líbí se Vám u nás, budeme rádi když se budete dále zdokonalovat. Protože správný umělec se učí celý život. Pokud jste absolvovali celoroční kurz, máte nárok na slušnou slevu pro další pokračování. 

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNĚ SE DOMLUVIT ?

Určitě ano! Jste vítání a pokud si sebou donesete i nějaké své obrázky, můžeme při kávičce prokonzultovat Vaše dílka a říci si další postup, který by Vám mohl pomoci.

KDE SE POŘÁDÁ KURZ ?

Kurzy se pořádají kousek od Zlína, ve Fryštáku. Doprava je z obou stran dostupná jak autobusem, tak autem. Možnost parkování. Na něco k snědku je to kousek a restaurací několik, včetně obchodů.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU ?

Samozřejmě to není problém, jen je nutné nás informovat předem.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI ?

Pokud situace nastane, nic se neděje, jelikož zmeškanou hodinu dohoníte příště, ale jen v případě, že se jedná o dlouhodobý kurz. Větší množství zmeškaných hodin je možné až na dalším kurzu a to jen v případě, že nebude plně obsazen. Jinak bohužel zmeškané hodiny propadnou. Situaci řešíme individuálně.

Cena:

Cenu kurzů zjistíte po kliknutí na požadovaný kurz. Cena je závislá na počtu hodin a náročnosti výuky.

Storno objednávky (všeobecně)

14 dní před zahájením kurzu je možné rezervovat jiný semestr
13 – 7 dnů před zahájením kurzu vrácení 50% z ceny kurzu
6 dnů a méně před zahájením kurzu – 10% z ceny kurzu

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednávce a to v celé výši. Tím si zajišťujete místo po celou dobu výuky.

Pozor! Zameškané lekce je možné nahradit, ale až při dalším pořádání stejného kurzu a to jen v případě pokud nebude zaplněna celá kapacita přihlášenými. Proto si prosím, vyhraďte na výuku dostatek času s předstihem, aby nedocházelo k zbytečným komplikacím.

Počet míst v kurzu je omezen !!